Kolejny rekord. 115 szkół w Wielkopolsce obejrzało przedstawienie iTeatru TVP

11.01.2018

Ponad 7 tys. wielkopolskich uczniów ze 115 szkół obejrzało w czwartek, 11. stycznia 2018 r. o godz. 9:00, spektakl pt. „Królewna z drewna”, transmitowany na żywo z Teatru Lalek Arlekin w Łodzi w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół.

„Królewna z drewna” to barwna, wierszowana bajka, oparta na najnowszym, niepublikowanym dotąd tekście Waldemara Wolańskiego. W rozśpiewanej, bardzo zabawnej, a jednocześnie trzymającej w napięciu formie, opowiada o przygodach małej Sosenki, która ratuje swoich rodziców i cały las przed złem, czyhającym na bezpieczny dotąd świat.

Do tej pory, w ramach Internetowego Teatru TVP dla Szkół, największą liczbę wielkopolskich szkół przyciągnęły transmisje spektakli: „Kopciuszek” (14. grudnia 2017 r. z Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach), „Księga Dżungli” (17. października 2017 r. z Teatru Arlekin w Łodzi)oraz „Chodź na słówko” (21. listopada 2016 r. z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu), w których uczestniczyło również ponad sto wielkopolskich placówek edukacyjnych.

Internetowy Teatr TVP dla Szkół to inicjatywa TVP wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Od 2012 roku comiesięczne przedstawienia teatralne obejrzało już ponad 1,5 mln uczniów. Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Pokazy są bezpłatne dla uczestniczących szkół. Do udziału typowane są kolejne placówki szkolno-wychowawcze oraz szkoły, a do współpracy zapraszane najlepsze teatry w całej Polsce. Proponowany repertuar obejmie nie tylko kanon lektur szkolnych, ale też adaptacje teatralne arcydzieł literatury polskiej i światowej. Szczegóły: www.iteatr.tvp.pl.

fot. Teatr Lalek Arlekin w Łodzi

Czytaj także

Czekamy na Wasze spektakle!

Do 31 października czekamy na zgłoszenia do V Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych!

Zobacz więcej

Dwa spektakle na Dzień Dziecka!

Z okazji wyjątkowego święta przedstawiamy dwa tytuły, które Widzowie mogli oglądać na żywo w ramach transmisji iTeatru. Teraz dostępne będą jako wideo na żądanie i można je oglądać w dowolnym czasie, nie tylko w Dzień Dziecka!

Zobacz więcej

Zostań przyjacielem

!!! pusty LEAD !!!

Zobacz więcej

Scenografia i kostiumy były wspaniałe!

!!! pusty LEAD !!!

Zobacz więcej